Programowanie 1: Scratch

Zajęcia dla dzieci w wieku 8-12 lat


  • Potrafisz już czytać?
  • To twoja pierwsza przygoda z programowaniem w języku Scratch?
  • Chcesz poprawić swoje podstawowe umiejętności programistyczne zdobyte w szkole?
    …koniecznie dołącz do naszej grupy!

Scratch to język programowania, w którym skrypt układa się z dostępnych, gotowych bloczków. Konstrukcja programu jest bardzo intuicyjna i szybko można nabrać umiejętności jego obsługi. W bardzo wielkim skrócie: po połączeniu ze sobą wybranych bloczków od razu widzimy skutek w postaci reakcji naszego duszka poprzez wykonanie poleceń z bloczków.

Na zajęciach zapoznajemy się z programem i tworzymy różnego typu gry i interaktywne animacje. Rozwijamy twórcze myślenie oraz dbamy o współpracę pomiędzy uczestnikami kursu. Po zajęciach na pewno rozwiniesz zdolność logicznego myślenia oraz zrozumienia podstaw programowania. Zaszczepimy w Tobie pasję do programowania jaką mamy MY, ROBIBOKI!:)

Kiedy środowisko Scratch nie jest już obce twojemu dziecku i potrafi samodzielnie w nim pracować, przechodzimy do następnego etapu na programistycznej ścieżce. To kolejny krok w tworzeniu programów i gier. Każde zajęcia to inny temat i nowa gra. Tworzymy, współpracujemy, sprawdzamy, debugujemy…

Tematy, które możemy wymyślać i przekładać na programy w Scratchu właściwie się nie kończą. Nasz program zawsze poddajemy niewielkim zmianom w trakcie semestru, wynikającym z dopasowania zajęć do poziomu i umiejętności uczestników – na bardziej obeznanych czekają zadania z gwiazdką, rundy bonusowe itp:).

  • Tworzymy i debugujemy złożone gry
  • Stawiamy na kreatywność i jak najwięcej samodzielności
  • Osiągamy poziom zrozumienia koncepcji, logiki i umiejętności rozwiązywania problemów

Uczniowie będą tworzyć w programie Scratch różne projekty edukacyjne (jak nauka angielskiego słownictwa) oraz gry nawiązujące do już istniejących (np. Flappy Trex, Escape Room czy Mario).

Kurs składa się z 30 spotkań po 90 minut.

Na zajęciach zapewniamy laptop z aplikacją Scratch.